Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Z kamionu spadl kus ledu a zranil řidiče

Neobvyklou dopravní nehodu řešili dnes ráno dopravní policisté u Horní Lidče. Kus ledu tam spadl při jízdě z kamionu a dopadl na střechu a čelní sklo protijedoucího osobního vozidla.
Nehoda se stala o čtvrt na deset dopoledne na silnici první třídy č. 57 v katastru obce Horní Lideč. Šestačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla s návěsem ze Slavičína jel ve směru od obce Valašské Příkazy k Horní Lidči. Při projíždění pravotočivé zatáčky se ze střechy návěsu uvolnil kus ledu, který dopadl na střechu a čelní sklo protijedoucího vozidla zn. Renault Kango. Led se roztříštil a zranil pětapadesátiletého šoféra renaultu z Valašských Klobouk, který se při pádu ledu na auto pořádně lekl. S lehkým zraněním v obličeji ho rychlá lékařská služba odvezla do nemocnice na ošetření. Alkohol jsme u obou účastníků vyloučili dechovou zkouškou.
Přestupek řidiče kamionu bude oznámen do správního řízení, kde mu hrozí pokuta až 2 500 korun.
V brzké době by měla pro řidiče nově platit povinnost očistit si před započetím jízdy čelní a boční sklo od námrazy a sněhu, a rovněž z vozidla a nákladu odstranit kusy ledu a sněhu, které by se mohly během jízdy uvolnit. 
  por. Mgr. Lenka Javorková