Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Warning: getimagesize(http://doipo.cz/wp-content/uploads/2014/05/Motocyklový-box-750x400.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/166496/virtual/www/domains/doipo.cz/wp-content/themes/orion/functions/content.php on line 30

Vysouvací parkovací box na motocykl

Občas se to sejde, že sice máte soukromý pozemek či místo někde v hale, ale nemáte motorku nebo čtyřkolku vlastně kde parkovat. Baráků bez garáže jen s malým pozemkem je po republice rozesetých… Pro tyhle situace existuje zajímavé řešení nazvané Bike Box, které se vyrábí u nás v Blansku.

Jde vlastně o mobilní garáž, tedy mobilní do té míry, že vám ji přivezou a sestaví a jde kdykoli zase rozebrat, samozřejmě že se běžně neposunuje. Box je tvořen nosným rámem z žárově zinkované oceli a rámovou konstrukcí z hliníkových profilů, na něž jsou přimontovány odolné tlusté krycí desky určené pro exteriér. Otvírání je pomocí plynových vzpěr směrem vzhůru, vlastně to vypadá jako obrovská huba, která vaši motorku chce sežrat.

Uvnitř máte na kolejnicích umístěný držák, do něhož najedete předním kolem (rozsah je široký, od 10 do 19“), zacvaknete, a potom už celou motorku jenom zezadu jednou rukou zašoupnete dovnitř. Zavřete box, zamknete a jdete domů, věci si můžete nechat v Bike Boxu, poliček a háčků se tam vejde spousta, navymýšlet si můžete i osvětlení, rozvod elektriky atd. Bike Box se vyrábí ve dvou velikostech, ceny začínají na 88 tisících. (jr)

Ing. Helena Lichtenbergová, ČMN