Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Vozidlo skončilo v rybníku pod vodou, řidičku s dcerou museli oživovat

Ve čtvrtek, krátce před osmou hodinou ráno, byla oznámena nehoda osobního vozidla v Mírové pod Kozákovem, kde do tamního rybníka sjelo osobní vozidlo Škoda Fabia.

Na místo jako první dorazili policisté z Obvodního oddělení v Turnově, kteří se i v uniformách vrhli do vody a začali s vyprošťováním osob. To se pak díky technice podařilo hasičům, kteří vzápětí dorazili.

Z auta vyprostili dvě ženy, 46letou a její 13letou dceru. Hasiči pomáhali s resuscitací obou žen, neboť nejevily známky života. Poté, co se podařilo obnovit základní životní funkce, byly ženy transportovány v kritickém stavu. Dceru vrtulník transportoval do motolské nemocnice v Praze, matka je hospitalizována v Krajské nemocnici Liberec. Obě dvě utrpěly velmi vážná zranění.

Na místo nehody přijeli i potápěči z královéhradecké zásahové jednotky a z Policejního prezídia, a také vodní záchranáři. Všichni tito specialisté propátrávali dno rybníka a hledali další osoby. Následně bylo ale zjištěno, že v autě nikdo další necestoval. Proč sjela žena s autem do rybníka a jak dlouho bylo auto pod hladinou, zatím nevíme. Šetřením nehody se zabývají semilští policisté, kteří zjišťují nehodový děj a další okolnosti nehody.

mjr. Bc. Vlasta Suchánková, Foto HZS