Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Víte, za co platíte ve svém povinném ručení?

Povinné ručení slouží k minimalizování škod, které vzniknou poškozeným osobám v souvislosti s provozem motorových vozidel. V podání pojišťoven však už výrazně přerostlo svůj původní smysl.

Někdy však platí, že i méně je více, a pro nadstandardní služby u povinného ručení to platí dvojnásob. Na portálupovinnerucenisrovnani.com snadno zjistíte, že ručení může být opravdu levné. Neplatíte i vy za nějaké neužitečné zbytečnosti?

Nadstandard, který má smysl

Začneme po hříchu krátkým výčtem nadstandardních služeb, které mají u povinného ručení opravdový smysl. Asi víte, že limit plnění běžného povinného ručení je 35 milionů korun. Jde také o nejnižší limit, který připouští zákon. Čas od času se však stane dopravní nehoda, při které způsobená škoda tento limit, někdy i mnohonásobně, překročí. V takovém případě viník musí sáhnout do vlastní kapsy, nebo mít povinné ručení s vyšším limitem. Většina pojišťoven i srovnávačů, vizpojistenivozidelkalkulace.cz, tyto zvýšené limity (až 150 milionů korun) také nabízí. Pakliže si chcete dopřát „luxus“, rozhodně doporučujeme sáhnout právě sem a investovat do vyšší ochrany.

Další užitečné služby:

  • Kvalitní asistence
  • Přímá likvidace škod

Ochrana vašeho majetku? Pro tu existuje havarijní pojištění

Druhou stranou mince jsou naprosté zbytečnosti, zpravidla vypreparované z funkčního celku havarijního pojištění. Největší nevýhodou těchto, na první pohled lákavých, služeb, je jejich omezenost a také to, že neúměrně zvyšují cenu povinného ručení.

Chcete-li chránit svůj majetek, nemá valného smyslu si vybrat jedno, nebo dvě rizika a proti nim se pojistit. Zákon schválnosti velí, že se „netrefíte“ a stane se vám zrovna ta nepříjemnost, proti které se nepojistíte. U povinného ručení jde však i o větší hlouposti, jako smartphony „zdarma“, nebo havarijní pojištění se směšným limitem. Raději si zkuste jednoduché srovnání povinného ručení a zjistíte, že můžete ušetřit na plnohodnotné havarijní pojištění, které vás ochrání nesrovnatelně lépe.

Jakub Dočkal, Net Income CZ