Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Ve sněhové bouřce havarovala dvě auta s dodávkou a traktorem

Nehoda na silnici na Boží Dar si vyžádala čtyři zraněné. Sanitka záchranné služby se kvůli sněhu ani nemohla dostat přímo k nehodě. 

Husté sněžení a silný vítr. Tato kombinace způsobila, že silnice z Jáchymova na Boží Dar na Karlovarsku prakticky zmizela. Ve sněhové bouři pak v pondělí odpoledne havarovala celkem čtyři vozidla. Postupně do sebe narazila dvě osobní auta, dodávka a traktor s pluhem. Nehoda si vyžádala čtyři zraněné, z toho jedno dítě, u nehody jim ošetření poskytla horská služba společně s hasiči. První dva zraněné odvezla záchranná služba do nemocnice hned po nehodě, další dva zranění se schovali v cisterně hasičů do doby, než pro ně přijela další sanitka. Ta ale kvůli sněhu nemohla dojet až k nehodě, hasiči tak museli zbývající dva zraněné dopravit zhruba tři sta metrů k sanitce. Silnice byla kvůli zasněžení zcela neprůjezdná, hasiči navíc museli pro zprůjezdnění dostat i havarovaná auta od sebe. To se jim podařilo asi po hodině od příjezdu k nehodě.
V případě náhlých přívalů sněhu a silného větru by se motoristé do vyšších horských oblastí vůbec neměli vydávat a měli by raději počkat, až počasí dovolí bezpečný průjezd. V podobném počasí není v silách silničářů ani kohokoliv jiného udržet silnice průjezdné.
Martin  Kasal