Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

U nehody zasahovaly tři profesionální jednotky

Ve středu 23. 11. 2016 byla krátce po 13. hodině ohlášena na tísňovou linku HZS Středočeského kraje dopravní nehoda s vyproštěním osob v centru obce Dolní Krupá na Mladoboleslavsku. 

Na místo byly vyslány profesionální jednotky ze stanic Bělá pod Bezdězem a Mnichovo Hradiště, obě s cisternovými automobily. Ze stanice Mladá Boleslav vyjel nejen vyprošťovací automobil, ale také velitel čety a vyšetřovatel.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu prázdné nákladní soupravy pro přepravu dřeva a dodávkového poštovního vozu. Dodávka ležela na chodníku na boku a dvě ženy z posádky vozu byly v péči jak letecké, tak i pozemní záchranné služby. Obě ženy utrpěly středně těžká zranění a byly transportovány do nemocnic.

Jednotky požární ochrany zabezpečily úplnou uzávěru silnice a protipožární opatření na obou vozidlech, v další fázi spolupracovaly s naložením zraněných osob do sanitky a na palubu vrtulníku. Na závěr zásahu, který trval necelé dvě hodiny, hasiči převrátili na kola havarovanou dodávku a pomohli se zapojením nákladní soupravy.

por. Ing. Michal Macoun