Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

U Bořic se střetl vlak s osobním vozidlem

Dnes krátce před polednem došlo na nechráněném železničním přejezdu před obcí Moravany ve směru jízdy od Kostěnic ke střetu osobního vozidla Citroen s motorovým vlakem.

Dvaasedmdesátiletý řidič automobilu jedoucí do Moravan z dosud nezjištěných příčin nerespektoval dopravní značení označující železniční přejezd, vjel na trať, kde do jeho pravého boku narazil vlak přepravující 8 cestujících. Žádný z nich nebyl zraněn, všichni byli přepraveni náhradní dopravou. Doprava na trati i silnici v místě nehody byla několik hodin uzavřena, policisté odkláněli automobily po okolních obcích.

Co se týká alkoholu, ten byl u strojvedoucího na místě vyloučen provedenou dechovou zkouškou, u řidiče bude vyloučen, nebo potvrzen až laboratorním rozborem krve. Řidič osobního vozidla byl s těžkým zraněním letecky transportován do královéhradecké fakultní nemocnice. Ve vozidle byl i pejsek, o kterého bylo samozřejmě náležitě postaráno. O pomoc se zasloužila i starostka, která na základě místní znalosti kontaktovala příbuzného řidiče, který si nejen pro pejska, ale i pro informace o nehodě okamžitě přijel.
 por. Bc. Eva Maturová