Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Tragická nehoda u Dětřichova

Dne 3. září 2014 před 17,00 hodinou došlo na Frýdlantsku na silnici I/13 na rovince u Dětřichova k smrtelné dopravní nehodě.
Řidič sanitního vozu VW Transportér jel směrem od Frýdlantu na Liberec a na přímém úseku, z dosud nezjištěných příčin, zezadu narazil do vozidla Škoda Favorit, které stálo na krajnici. 48letý řidič (cizinec) v osobním vozidle zůstal zaklíněn a na místě podlehl zraněním. Řidič sanity byl z místa transportován vrtulníkem do Krajské nemocnice Liberec. Komunikace byla po dobu šetření nehody zcela uzavřena. Policisté na místě provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu u řidiče sanity, ta byla negativní.
Šetřením na místě nehody bylo zjištěno, že 48letý řidič měl pravděpodobně defekt na vozidle. Z tohoto důvodu zastavil na krajnici, vystoupil a podle svědků se vozidlo snažil roztlačit, to se mu po chvíli podařilo, a tak nasedl zpět do vozidla. V tento okamžik došlo k dopravní nehodě. Při nárazu došlo k odmrštění vozidla mimo pozemní komunikaci, kde skončilo převrácené na střechu. Pravděpodobná příčina dopravní nehody je nedodržení rychlosti, a to, že se řidič sanity dostatečně nevěnoval řízení. Dopravní nehodou se i nadále zabývají policisté z Liberecka,
por. Jana Světlá, HZS