Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Srážka vlaku s osobním autem v Liberci

Policisté vyjížděli k nehodě na železničním přejezdu v ulici Doubská. Řidič osobního auta vjel na přejezd, i když byla v provozu světelná signalizace. . .

V pátek, krátce po desáté hodině dopoledne, přijali operátoři tísňové linky 158 informaci o dopravní nehodě, konkrétně o střetu osobního vozu s vlakem. Nehoda se stala na železničním přejezdu v ulici Doubská (pod Baumaxem). Řidič osobního vozu vjel na železniční přejezd, i když byla v provozu světelná signalizace a upozorňovala na příjezd vlaku. Na kolejiště vjel v době, kdy vlak jedoucí z Liberce na Tanvald, přejížděl přejezd. Náraz pak následně auto odhodil mimo kolejiště.

V autě měly být kromě řidiče ještě dvě další osoby, ve vlaku jelo devět cestujících. Zraněny byly dvě osoby z vozidla, jehož řidiči je způsobení nehody kladeno za vinu. Na místě nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Z důvodu vyšetřování nehody byl zastaven provoz na železniční trati a rovněž uzavřena silnice, na které k nehodě došlo. Provoz řídí policisté. Kolem jedné hodiny odpoledne by mohl být provoz jak na železniční trati, tak na silnici Doubské, obnoven.

mjr. Bc. Vlasta Suchánková, foto HZS