Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Smrtelná nehoda na dálnici D5

Ve středu 17. srpna 2016 čtvrt hodiny před čtvrtou hodinou odpoledne vyjeli na 48. kilometr dálnice D5 k dopravní nehodě nákladního auta se třemi osobními hasiči Rokycan a Hořovic.

Provoz byl v místě ještě před nehodou sveden do obousměrného v pruhu z Plzně na Prahu. Kvůli nehodě se tak zcela zastavil provoz. Hasiči prostřednictvím médií vybízeli řidiče, aby sjížděli z dálnice ve směru na Prahu již v Rokycanech a ve směru na Plzeň v Cerhovicích. Přesto se na dálnici tvořily dlouhé kolony.

Nákladní auto se převrátilo na bok a štěpka, kterou převáželo, zasypala osobní automobil Škoda Fabie. Řidičku s lehkým poraněním převezla ZZS do nemocnice. V kamionu cestoval muž s malých synem. Oba byli transportováni do nemocnice vrtulníkem LZS. Malému chlapci hasiči věnovali dráčka Záchranáčka a poskytli mi posttraumatickou pomoc.

Posádka dalšího osobního auta vyvázla bez zranění. Tragicky nehoda skončila pro řidiče vozidla Škoda Felicie, které se převrátilo na střechu. Hasiči vyčkali na pokyn PČR a koronera a tělo pomocí hydraulických nástrojů vyprostili.

U převráceného kamionu hasiči přečerpali unikající hydraulický olej do barelů a skvrnu na vozovce zasypali sorbentem. Na místo se dostavila SSÚD společně se specializovanou firmou, kterým hasiči pomohli přeložit štěpku a uklidit dálnici. Po sedmé hodině večer jednotky předali místo nehody PČR a vrátily se na základny. Dálnice byla poté ještě několik hodin uzavřena.

Mgr.  Pavla  Jakoubková