Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Šenkýř Motorsport vítězem Epilogu ve třídě do 3500ccm

Vítězná série BMW týmu Šenkýř Motorsport pokračuje. Po zisku letošního sprintového titulu se brněnský tým postavil i na start 6-hodinového Epilogu a po dramatickém průběhu závod dokončil jako vítěz třídy do 3500cmm a čtvrtý absolutně. Posádka bílého BMW M3 E36 GTR č.24 ve složení Robert Šenkýř, Samuel Sládečka, Petr Líbal a Lukáš Vrečka se po hromadné kolizi a třech úderech v první zatáčce po startu propadla na poslední místo.

Jezdci, podpoření skvělou prací mechaniků, se však nevzdali a po celý závod se značně poškozeným vozem stahovali ztrátu téměř čtyř kol. To se i přes dva defekty nakonec podařilo a celý tým vybojoval nesmírně cenné vítězství.

„Po suverénním vítězství v kvalifikacích jsme čekali úplně jiný závod. Bohužel do mě hned v první zatáčce zezadu vrazil jeden z Ferrari týmu RPD, následně do boku i Porsche a Mercedes SLS. Vystoupil jsem a udělal rychlou kontrolu škod. Kola stála relativně rovně, tak jsem si říkal, že nějak zkusím dojet do boxů. Bez pásů, bez vysílačky, levé dveře jsem držel v ruce. Auto ztratilo pravou zadní část, kus křídla a celý difusor. Po ráně na kolo se změnila i geometrie zadní nápravy, byla poškozena hnací hřídel a přestalo fungovat ABS. Jezdci se takto poškozenému autu museli přizpůsobit a k tomu celých šest hodin trpělivě stahovat obrovskou ztrátu. Celý tým jezdců i mechaniků podal špičkový výkon, patří jim můj obdiv a dík“, zhodnotil závod Robert Šenkýř.

Petr Líbal: „Byl to snad můj nejlepší závod v kariéře. Po počátečním zmaru jsme se semkli a jeli jako tým úplně naplno. Moc děkuju týmu, bylo to super.“

Lukáš Vrečka: „V závodním autě jsem seděl po roční pauze a jsem rád, že zrovna v takovém závodu. Jel jsem noční úsek a docela to šlo. Příští rok bych chtěl vyrazit zase naplno do celé sezóny. Motivaci a chuť mám teď velkou.“

Samuel Sládečka: „ Třetí závodní víkend v mé měsíc a půl trvající okruhové kariéře a další skvělý závod a úspěch. Pro mě první vytrvalostí závod vůbec. Po startu stál Robo dlouho zahrabaný v kačírku a mysleli jsme, že je konec. Pak ale najednou přijel do boxů a začal krásný závod. Rychlé pitstopy, perfektní práce týmu, vítězství a následná afterparty – prostě paráda.”

Tým Šenkýř Motorsport se nyní chystá na poslední letošní akci na české scéně, „Den otevřené dráhy“ na Automotodromu v Brně (27.10.2013), kde bude kromě prezentace týmových vozů také vozit zájemce z řad partnerů a veřejnosti v továrním BMW M3 E92 GT4.

Poté již začne podzimní sezóna kurzů driftů na Sachsenringu, lednový snowdrivingu v Rakousku a hlavně naše celou zimu trvající „Nekonečné léto“ na španělském Ascari. Tam se týmové vozy přesunou na přezimování již počátkem listopadu.

Tisková zpráva Šenkýř Motorsport