Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

S kamionem nerazil do mostního propustku

Tři jednotky hasičů byly dnes povolány k dopravní nehodě na silnici I/13 v části obce Heřmanice v Podještědí, kde kamion vyjel mimo silnici a naboural do mostního propustku.
Tahač se otočil na bok a jeho návěs zatarasil komunikaci. Nehoda byla ohlášená na tísňovou linku 112 v 10:28 hodin. V oznámení hasiči obdrželi zprávu, že řidič leze z kabiny ven, takže se nehoda obejde bez vyproštění. Hasiči po příjezdu provedli protipožární opatření, odpojili akumulátor a zasypali únik provozních kapalin. Zraněného řidiče si převzali do péče zdravotníci. V době vydání zprávy (12:40 hodin) je komunikace stále uzavřená a PČR zajišťuje na vyproštění vozu specializovanou firmu. Mezi zasahujícími hasiči byli profesionálové z Liberce, dobrovolní hasiči ze Cvikova a na místě stále setrvávají profesionální hasiči z Jablonného v Podještědí.

Při zásahu hasiči používali i hydraulické vyprošťovací nářadí, pomocí kterého narovnávali spoje mezi tahačem a návěsem. Pokud by došlo k jejich poničení, návěs by již nešel zapřáhnout a nedal by se odvézt. Po 18. hodině se podařilo návěs vyprostit na komunikaci a následovalo vyprošťování tahače. To se povedlo po 20. hodině. Po uklizení komunikace a sbalení materiálu se hasiči z Jablonného v Podještědí mohli vrátit na základnu. Stalo se tak po jedenácti hodinách.

por. Mgr. Zdenka Štrauchová