Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

ŘSD odsunulo opravy a údržbu až po prvním prázdninovém víkendu

Ředitelství silnic a dálnic se připravuje na dopravně velmi náročný víkend, kdy hromadné odjezdy na prázdniny mohou zkomplikovat dopravu. V modernizovaných úsecích dálnice D1 bude po dohodě s ředitelem Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR plk. Ing. Tomášem Lerchem zvýšený dohled. ŘSD také od čtvrtka 26. 6. do pondělí 30. 6. omezí na hlavních tazích z důvodu začátku prázdninového provozu opravy a údržbu a odsune je na začátek týdne.

Kromě probíhající modernizace na dálnici D1 a již probíhajících oprav se na první prázdninové dny (čtvrtek, pátek, sobota, neděle) na hlavních tazích žádné práce neplánují. ŘSD také po dohodě se smluvními partnery zajistilo posílení zásahových vozidel odtahových společností, která jsou rozmístěna v pohotovosti v blízkosti nájezdů na dálnici či na parkovištích u čerpacích stanic během modernizace dálnice D1.

„Z průzkumů intenzity dopravy víme, že čtvrtek, pátek a sobota jsou na začátku prázdnin z hlediska dopravy nejnáročnější. Osobně na tento víkend dohlédnu a tým pracovníků ŘSD bude připraven řešit případnou vzniklou situaci. Chtěl bych apelovat na řidiče, aby respektovali dopravní značení, a aby modernizaci D1 uzpůsobili styl jízdy. Nebezpečnou, rychlou jízdou ohrožujete nejen ostatní řidiče, ale také bezpečnost a zdraví všech osob provádějících práce na dálnicích a silnicích většinou za plného provozu,“ vyjádřil se generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kubiš. „Hlavní tepny budou kvůli výjezdu na prázdniny z hlediska oprav volné, neplánujeme na nich žádné zásadní práce, které by odjezd komplikovaly,“ dodává Kubiš.

Odtahové služby budou mít posílenou službu určenou na odtahy, zavedly také nepřetržité pohotovostní služby. Jsou napojeny na vysílačky integrovaného záchranného systému a disponují také vozidlem rychlého zásahu, tkz. pojízdnou dílnou, které je připraveno se na místo poruchy nebo nehody v modernizovaných zúžených profilech dálnice dostat dříve než samotná odtahová vozidla. Pro zásahy v opravovaných úsecích jsou vyčleněna dvě vyprošťovací vozidla s hydraulickou rukou a v pohotovosti je neustále připraveno speciální vozidlo na odtah kamionů.

Velké dopravní omezení bude v sobotu 28. 6. 2014 v souvislosti s demolicí objektů bývalého Oděvního podniku Prostějov. Od 6:00 do 8:00 h bude převeden provoz na rychlostní komunikaci R46 od 24 km do 25 km v pravém jízdním pásu do rychlého jízdního pruhu a v levém jízdním pásu do pomalého jízdního pruhu. V rámci zvýšení bezpečnosti bude rychlostní komunikace R46 v dané kilometráži, ve spolupráci s Policií ČR, na dobu pět minut před odstřelem a pět minut po odstřelu, tedy od 07:00 až 07:10 uzavřena úplně.

 Ing. Jan Rýdl, tiskový mluvčí ŘSD