Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Warning: getimagesize(http://doipo.cz/wp-content/uploads/2014/06/mereni-rychlosti-aut-bejvávalo-750x400.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/166496/virtual/www/domains/doipo.cz/wp-content/themes/orion/functions/content.php on line 30

Rok motoristy z počátku 60.let minulého století – červen

S červnem se dostáváme do letních a doufejme, že i teplých dní. Za tento měsíc nečekejte delších rad, ale to neznamená, že bychom svým strojům nemuseli věnovat větší pozornost. V horku nebo v dlouhých kolonách určitě oceníme správnou funkčnost klimatizace a ventilátorů chlazení.

6 červenČerven je měsíc jeden z nejkrásnějších i pro motoristy. Dlouhé, provoněné a teplé večery jsou příznivé jak krátkým, třeba i každodenním výjezdům do přírody, tak už i cestám na dovolenou. Pro někoho je to doba příprav na prázdniny. Snáší a připravuje campingové potřeby, učí se úsporně balit, nakupuje zásoby. Náhradní díly shání většinou marně, mnohé pak veze sebou zbytečně – co kdyby? Důležité je uvést všechny mechanismy do takového stavu ještě před cestou, aby se nic nedělalo na poslední chvíli, aby se to, co bylo opravováno, dalo odzkoušet včas před odjezdem. Provizoria zásadně nelze připustit. Jen dobře připraveni můžeme mít z cesty vozem na dovolenou požitek a nikoliv utrpení všech zúčastněných i těch, kterým při vyžadování pomoci zkomplikujeme nebo ztrpčíme život.

Rozhodně není zdrávo si naplánovat příliš dlouhé denní etapy. Pokud to jde, zůstaneme přes noc tam, kam se nám podaří dojet. Je to zábavné a i romantické, poznávat neznámé campy, hledat nové možnosti, a zastavovat se cestou právě tam, kde se nám líbí a něco z té cesty také mít. Uhánění „non stop“ je nerozumný lov na nesmyslné rekordy za cenu pohodlí, a s rostoucí únavou i na úkor bezpečnosti, především vlastní posádky.

archív doc. Stojana, DIP, foto bejvávalo.cz