Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Řidič rychlou jízdou ohrozil sebe i své blízké

Dopravní policisté v pondělí po poledni vyjížděli na silnici mezi obcemi Čejč a Násedlovice k avizované havárii osobního vozidla.

Sedmadvacetiletý řidič jel s vozidlem Ford Focus směrem na obec Násedlovice. Při řízení vozidla nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, povětrnostním podmínkám a stavu mokré vozovky. Při projíždění pravotočivé zatáčky na mokré silnici dostal smyk, který se mu nepodařilo zvládnout. S autem vyjel vpravo mimo komunikaci, kde se vozidlo následně otočilo několikrát kolem své osy a zůstalo stát v kukřičném poli. Dechová zkouška prokázala, že řidič byl při řízení auta střízlivý. On, jeho manželka a nezletilá dcera byli z místa havárie převezeni k preventivnímu vyšetření do nemocnice. Událost se však obešla bez vážnějších zdravotních komplikací a úrazů. Škoda na vozidla byla odhadnuta na 50tisíc korun.

Tato událost by však měla být varováním, že ne každá podobná nehoda se obejde bez vážnějších následků. Řidiči musí mít na paměti, že mokrá vozovka má jiné vlastnosti než suchý povrch a jedoucí vozidlo se tedy může chovat jinak. Tomu je proto zapotřebí přizpůsobit rychlost a styl jízdy.

por. Bc. Petr Zámečník