Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Řidič Ferrari z místa nehody utekl

Včera před jedenáctou hodinou večer došlo na silnici první třídy spojující Pardubice s Přeloučí k dopravní nehodě, kdy dosud neznámý řidič vozidla značky Ferrari jedoucí od Pardubic.

V místě, kde jsou prováděny stavební práce, nezvládl řízení, narazil do kovových zábran, přejel do protisměru, najel do hromady suti a z místa utekl. Na místě byli nejen policisté vyšetřující dopravní nehody, ale i psovod se svým věrným pomocníkem. Pes zachytil pachovou stopu, ale vlivem povětrnostních podmínek ji po několika metrech ztratil.

Šetření policisty zavedlo ke konkrétní nemovitosti, kde byly stopy krve. Obyvatelé však uvedli, že krev nepochází z žádné nehody, nýbrž z jiného zranění osoby, která auto neřídila. Další stopy vedou na nedalekou benzínovou čerpací stanici, kde měl řidič Ferrari nakupovat. Je-li tomu tak, kamerové záznamy by mohly potvrdit, kdo že skutečně seděl za volantem. Vzhledem k tomu, že ne vždy jsou takové záznamy kvalitní, žádáme i případné svědky havárie, kteří poznali řidiče „luxusního“ automobilu jedoucího z Pardubic do Popkovic, aby se přihlásili policistům vyšetřující dopravní nehody na telefonní číslo 974 566 254. Za jakékoliv informace předem děkujeme.
Škoda je odhadována na částku 720.000 korun, alkohol nebylo na místě možné prokázat, ani vyloučit, rovněž tak nelze potvrdit, zda byla, či nebyla na vině technická závada. Pokud bude zjištěn viník nehody, hrozí mu pokuta ve správním řízení. Jiný postih by čekal osobu, která by řídila vozidlo neoprávněně. Bylo-li odcizeno, mohlo by jít o podezření ze spáchání trestného činu „neoprávněné užívání“ i „poškození“ cizí věci, ale tato krádež nebyla před nehodou oznámena.
nprap. Bc. Eva Maturová