Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Při střetu s nákladním vlakem přišel o život muž dodávky

Tragická dopravní nehoda se stala dnes kolem jedenácté hodiny dopoledne na železničním přejezdu ve Višňové na Frýdlantsku. 

Dnes krátce po jedenácté hodině dopolední nám bylo na tísňovou linku 158 z  evropské tísňové linky 112 oznámeno, že na železničním přejezdu v obci Višňová – Minkovice na Frýdlantsku došlo ke střetu nákladního vlaku s dodávkou. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Po příjezdu k místu nehody policisté zjistili, že se jedná o železniční přejezd bez závor s funkčním signalizačním zařízením. Nákladní vlak měl namířeno od Černous na Frýdlant. Řidič dodávky, který jel ve směru od Dětřichova na Frýdlant, vjel pravděpodobně na železniční přejezd v době, kdy bylo v činnosti zvukové signalizační zařízení a svítilo červené světlo. Strojvedoucí již střetu s vozidlem Renault Master nedokázal zabránit a narazil do levého  boku dodávky. Vozidlo tlačil před sebou ještě několik stovek metrů. Na místě zasahoval i vrtulník Letecké záchranné služby Libereckého kraje. Řidič dodávky – 56letý cizinec však utrpěl zranění neslučitelná se životem. Nehodou se nyní zabývá i drážní inspekce. Policisté provedli u strojvedoucího orientační dechovou zkoušku na alkohol přístrojem Dräger, která byla negativní.

Okolnostmi nehody se nyní budou dále zabývat dopravní policisté a následně liberečtí kriminalisté, kteří v rámci soudní pitvy budou v rámci toxikologického vyšetření zjišťovat, zda nebyl řidič cizí státní příslušnosti pod vlivem alkoholem.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová, foto HZS