Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Prague Car Festival – stovky unikátních aut opět pod jednou střechou

Na konci srpna by měli znovu zpozornit všichni příznivci motoristického sportu. V areálu PVA Expo v Praze Letňanech se bude konat již třetí ročník netradiční motoristické výstavy Prague Car Festival 2014. Myšlenka výstavy zajímavých miláčků na čtyřech kolech vznikla v roce 2012 a už druhý ručník potvrdil, že idea nebyla vůbec špatná. Základní myšlenkou organizátorů je primárně zábava, a to téměř pro všechny bez rozdílu věku a pohlaví.

Abychom se navnadili na konec léta, pojďme si připomenout, co vše nás upoutalo v posledním ročníku. Pro návštěvníky, kteří nejezdí jen očima, bylo na venkovní ploše připraveno trochu adrenalinu. Zkušení profesionálové Vás na přání svezli upravenými vozy EASYDRIFT a vůně pálených pneumatik nenechala nikoho na pochyby o jízdě na doraz. Decentněji naladění návštěvníci si mohli vyzkoušet gyroskopický Segway, zatímco Ti nejmenší řádily na šlapacích motokárách.

Téměř 10 km2 výstavní plochy je už pořádná trať, ale nutno přiznat, že se Prague Car Festivalu podařilo vše zaplnit bez zbytečných hluchým míst. Na své si přišli milovníci americké klasiky, závodních speciálů nebo supersportů. Velký zájem vyvolal rallyový speciál Martina Prokopa Ford Fiesta RS WRC a nebo tajný sen nejednoho z nás Lamborghini Aventador. Chvilka snění o těle vtlačeném do sedačky ještě zcela neodlétla a už jste se mohli kochat desítkami tuningových speciálů, mezi kterými se proplétali nádherné slečny. Rádi pózovali, kde si návštěvník zrovna přál a vzpomínka tedy nemusela být jen virtuální. Protože krásné dívky ke krásným vozům prostě patří, mohli jste si dopřát i bohatý doprovodný program v podobě přehlídek, vystoupení a také dvou soutěží Miss.

Jelo se prostě na plný plyn a člověk odcházel nasycen zajímavými zážitky. Podobné speciality nás jistě čekají i letos ve dnech 30. a 31. srpna, ale je nad slunce jasné, že pořadatelé budou chtít poslat pedál na podlahu. Přijďte se tedy podívat, co nás čeká nového a Ti nedočkaví se mohou podívat na webové stránky www.praguecarfestival.cz.

Irena Růžičková, Prague Car Festival

Odkaz na video-reportáž z Prague Car Festivalu 2103

http://doipo.cz/na-prague-car-festivalu-zastinily-vystavu-doplnky/