Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Padesátý křížek na jihočeských silnicích

Krátce po půl sedmé hodině večerní včerejšího dne došlo na hlavním silničním tahu I/19 v katastru obce Dolní Hořice na Táborsku k další závažné dopravní nehodě.
Dle prvotního šetření řidič (34) osobního vozidla tovární značky VW Passat, jedoucí ve směru od obce Kladruby na Lejčkov, uvedl při projíždění pravotočivé zatáčky na mokré vozovce svůj vůz do bočního smyku a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem tovární značky Fiat Freemont. Při nehodě utrpěl těžká poranění, kterým i přes okamžitý převoz leteckou záchrannou službou do českobudějovické nemocnice následně podlehl. Řidič a spolujezdec fiatu utrpěli naštěstí pouze lehká poranění. Po ošetření na místě byli oba převezeni zdravotnickou záchrannou službou do táborské nemocnice. Vedle uvedených vozidel došlo při nehodě ještě k poškození osobního automobilu tovární značky Škoda Superb, který přijížděl za vozidlem VW Passat. Souhrnná hmotná škoda byla odhadnuta na částku 351 000 korun.
Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Policisté v místě nehody řídili a odkláněli dopravu, plný provoz byl obnoven až krátce před jedenáctou hodinou před půlnocí.
Přesná příčina, průběh a míra zavinění nehody je předmětem dalšího šetření a protokolárního zpracování táborských dopravních policistů.
V tomto roce je to již bohužel padesátá oběť dopravních nehod na jihočeských silnicích. Na tuto hrozivou situaci opětovně důrazně upozorňujeme. Zejména nyní, na konci letních prázdnin, kdy je očekáván zvýšený provoz, je nutné věnovat řízení vozidel maximální pozornost a striktně dodržovat pravidla bezpečnosti silničního provozu.
Pamatujte vždy na pravidlo šťastného návratu a pomozte nám svým přístupem a chováním se na silnicích „Zastavit jízdu smrti“.
por. Mgr. Miroslav Doubek, foto HZS