Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Náraz do stromu cizinec nepřežil

V pondělí krátce po čtvrté hodině odpoledne se stala vážná dopravní nehoda na Frýdlantsku. Řidič Citroenu Xsara narazil do stromu a na místě nehody zemřel. 

Ve svátek dne 28. září 2015 se krátce po čtvrté hodině odpoledne stala vážná dopravní nehoda na Frýdlantsku. Řidič osobního motorového vozidla Citroen Xsara jel po silnici III. třídy ve směru od Frýdlantu na Kunratice. V místě před odbočkou na Hartu z nezjištěných příčin narazil do stromu. Při nehodě utrpěl 54letý cizinec těžká zranění, kterým na místě nehody podlehl. Policisté zajistili havarované vozidlo na odtahové parkoviště smluvní odtahové služby pro další zkoumání, kdy by mělo být vyloučeno, zda příčinou nehody nebyla náhodou technická závada na vozidle. Ve věci byla nařízena soudní pitva. Na vozidle vznikla předběžně 100 tisícová škoda.

Příčinou nehody a jejími okolnostmi se nyní zabývá Služba kriminální policie a vyšetřování Liberec.

V letošním roce je to na Liberecku již devátá osoba, která zemřela při dopravní nehodě, přičemž ve dvou případech se jednalo o cizince. V loňském roce 2014 přišlo o život při dopravních nehodách 16 osob, z toho dva cizinci, rovněž na Frýdlantsku.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová