Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Na přejezdu přehlédl vlak

Na nezabezpečeném železničním přejezdu na místní komunikaci v obci Halenkov došlo dnes ráno ke střetu osobního vozidla s osobní vlakovou soupravou. Střet se naštěstí obešel bez zranění.

Že je pozornost za volantem důležitá vždy a všude, o tom se dnes ráno ve tři čtvrtě na sedm přesvědčil třiatřicetiletý řidič Škody Octavia. Na nezabezpečeném železničním přejezdu na místní komunikaci v Halenkově zcela přehlédl, že na přejezd vjela osobní vlaková souprava jedoucí z Velkých Karlovic do Vsetína. Došlo k nárazu osobního vozidla do boku hnacího vozidla vlakové soupravy a odmrštění auta mimo silnici i železniční dráhu. Naštěstí si střet nevyžádal žádné zranění účastníků. Škoda na autě je osmdesát tisíc korun na vlaku třicet tisíc korun. U řidiče i pětapadesátiletého strojvedoucího provedli policisté dechové zkoušky. Přístroj v obou případech ukázal nulovou hodnotu.

Policisté zjistili, že se řidič oktávky dopustil přestupku proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích a tento vyřešili na místě v blokovém řízení.

 nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, foto HZS