Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Na Masarykově okruhu v Brně padl rekord

Ve chvíli, kdy se závodilo na Sepangu, připravil Masarykův okruh vzpomínkovou akci na Marca Simonelliho s pokusem překonat rekord v počtu motocyklů, které vyrazily najednou po brněnské dráze.

Rossi_Brno-300x200Dosud platný rekord byl nakonec k velké radosti pořadatelů překonán více než dvojnásobně, na projížďku po 5403 metrů dlouhý Masarykův okruh vyrazilo v jednu chvíli 2988 motocyklů. Nadšení vyvolal také vzkaz Valentina Rossiho přímo z Malajsie, který měl devítinásobný mistr světa napsaný nejen anglicky, ale dokonce i v češtině.

Účastníci projeli po okruhu celá dvě kola, vedly je naše silničářské špičky, Karel Hanika, Ondra Ježek, Kamil Holán a kaskadér Pepa Šiler. Začátek kolony dokonce dojel na konci prvního kola na cílové rovince svůj konec!„Běžná závodní kapacita dráhy v tu chvíli byla překročena více než padesátinásobně,“ usmívala se výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. „Celá akce měla skvělou atmosféru. Musím všem poděkovat, hodně z nich jelo z velké dálky, měli jsme tu dokonce i zahraniční účastníky,“ doplnila. Mezi jezdci byl i 23letý Vojtěch Staniš, který si na brněnském autodromu převzal helmu s designem, jenž sám navrhl v soutěži pořádané výrobcem nealkoholického piva Birell, druhá helma potom zůstala v restauraci Birell Paddock u brněnské dráhy, kde bude vystavena.

Počet účastníků překonal očekávané maximum téměř o pět set. „Nechali jsme vytisknout dva a půl tisíce pamětních samolepek, ty ale došly. Takže lidé, kteří přijížděli až těsně před rekordem, museli dostávat starší verzi, na které neodpovídá datum akce,“ doplnil prezident Abajafans Jiří Dočekal. Právě fanklub Karla Abrahama se na organizaci akce podílel.

Hell a TZ AMD, foto: Tomáš Gescheidt, AMD Brno