Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Motocykly Yuki nejen do města

V nabídce značky Yuki se pro letošní rok objevují dvě horké novinky, které své uplatnění najdou hlavně v hustém městském provozu. První je elegantní sportovní skútr nazvaný výmluvně 125 City.

Ten se do víru velkoměsta vrhá na třináctipalcových desetipaprskových kolech, brzděných vpředu i vzadu kotoučovou brzdou, přičemž s (ne)kvalitou povrchu by se měl dobře vypořádávat zejména díky zadním tlumičům s vyrovnávací nádržkou. Právě zadní odpružení bývá u čínských skútrů Achillovou patou. Svého majitele bude City rozmazlovat efektní digitální přístrojovkou i s otáčkoměrem, při koupi jej potěší cenovkou necelých 28 tisíc korun.

Druhou novinkou, s níž se ale budete moci vydat i dál, hlavně tam, kde se silnice pořádně kroutí, je supermoto 250 SM EFi. Jak zkratka napovídá, jeho vzduchem chlazený jednoválec je krmen vstřikováním, což bude dobrá zpráva hlavně pro spotřebu a startování za jakýchkoli teplot. Supermotardík je obutý na rozumně širokých sedmnáctipalcových pneumatikách (110 a 130 mm) a bezmála dvacetikoňový čtvrtlitr bude mít se 134 kg lehkou motorkou jistě snadnou práci. Za esemko zaplatíte bez desetikačky 65 tisíc. (jr)

Ing. Helena Lichtenbergová, ČMN