Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Mladý neřidič skončil s těžkým zraněním v nemocnici

Ve středu ráno 30. 7. 2014 vyjížděli policisté trutnovského dopravního inspektorátu do Horního Žďáru, kde došlo k vážné dopravní nehodě.

Po příjezdu na místo policejní hlídka zjistila, že řidič osobního motorového vozidla ŠKODA Felicia s největší pravděpodobností nezvládl řízení, při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel mimo komunikaci, kde narazil do žulového patníku. Po uvedeném nárazu se automobil převrátil na pravý bok a nekontrolovatelně „doklouzal“ až do kovového svodidla. Při uvedené havárii došlo k těžkému zranění řidiče, který byl letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové.

Dechová zkouška, které se řidič na místě podrobil, prokázala 1, 44 promile v jeho dechu. Ohledáním dopravního prostředku policisté zjistili, že mladík nebyl v době havárie připoután bezpečnostním pásem. Z dalšího šetření vyplynulo, že šestadvacetiletý výtečník, který v době nehody seděl za volantem dopravního prostředku, není držitelem řidičského oprávnění a navíc má Okresním soudem v Trutnově vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Posledním z prohřešků, který policisté zjistili, je ta skutečnost, že nezodpovědný účastník silničního provozu užil k jízdě vozidlo bez svolení jeho majitele. Hmotná škoda, ke které v souvislosti s uvedenou havárií došlo, byla vyčíslena na 18 tisíc korun.

Zraněný muž je důvodně podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné užívání cizí věci, za které může soud v případě vyslovení pravomocného rozsudku uložit trest odnětí svobody až na tři roky.

por. Bc. Udo Ertner