Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Mladoboleslavské hasiče zaměstnala havárie kamionu s nákladem kamení

Dne 27. 10. 2015 kolem půl osmé večer došlo na silnici I/38 mezi Bělou pod Bezdězem a Mladou Boleslaví k dopravní nehodě nákladního automobilu. 

Už v prvotním hlášení zaznělo, že má jít o převrácený nákladní automobil v poli. Na místo byly vyslány dvě profesionální jednotky HZS Středočeského kraje – a to ze stanice Mladá Boleslav (vyprošťovací a velitelský automobil) a ze stanice Bělá pod Bezdězem (cisternový automobil). K nehodě také vyjel vyšetřovatel.

Průzkumem bylo zjištěno, že skutečně jde o převrácený tahač s nákladní vanou, který převážel drcený kámen. Řidič vozidlo opustil sám a utrpěl lehké zranění, které mu na místě ošetřila posádka ZZS a poté jej převezla do nemocnice. Dále bylo zjištěno, že náklad je z velké části vysypán na pole a do příkopu a nic tedy nezasahuje do vozovky.

Jednotky požární ochrany provedly protipožární opatření a okamžité jímání unikajících provozních kapalin. Jelikož se v nádržích ještě nacházela nafta, byl na místo povolán kontejner s vybavením na přečerpávání, a nafta tak byla z nádrží odčerpána. Na místo se dostavili i zástupci přepravní firmy a byl s nimi dohodnut další postup likvidace následků dopravní nehody. Příčinu havárie nyní vyšetřuje Policie ČR.

por. Ing. Michal Macoun