Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Mikrospánek za volantem na silnici I/33 u Jaroměře

Nehoda na které se podílel mikrospánek, dopadla poněkud hůře, neboť řidiče potkala na frekventované silnici. K nehodě došlo deset minut po třetí odpoledne na silnici I/33 mezi Jaroměři a Černožicemi.

56letý řidič Opelu Vectra, který jel směrem na Hradec Králové, zřejmě na krátký okamžik usnul, přitom vjel plynule do levé části vozovky, kde se střetl s protijedoucím vozem Ford Mondeo. Mondeo jedoucí směrem na Náchod za sebou táhlo na tažné tyči Ford Transit. Opel nejprve zachytil přední částí o levý bok Mondea a pak narazil do levého boku Transitu. Po nárazu dostala obě vozidla spojená tyčí smyk a Mondeo ještě zachytilo o levý bok vozu Audi, které projíždělo v protisměru na Hradec Králové.

Při dopravní nehodě utrpěl těžké zranění řidič Vectry a byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, jeho spolujezdec byl zraněn lehce, lehké zranění utrpěla i řidička Transitu. Požití alkoholu bylo u všech řidičů hned na místě vyloučeno dechovou zkouškou. Technická závada žádného z vozidel jako příčina nehody zjištěna ani uplatněna nebyla. Hmotná škoda na vozidlech byla odhadnuta na 170.000 korun.
por. Mgr.  Eva  Prachařová