Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Mikrospánek řidiče Fordu Fusion na R 55

Na čtvrtek 10. července asi dlouho nezapomene jednasedmdesátiletý řidič Fordu Fusion. Se svou ženou a vnučkou se po druhé hodině odpolední vraceli domů, do Prostějova.
Při jízdě po rychlostní silnici z Otrokovic do Hulína upadl muž do mikrospánku. Ztratil kontrolu nad vozidlem a najel pravými koly na štěrkovou krajnici. Probral jej až zděšený výkřik jeho ženy. Leknutím prudce strhl řízení zpět vlevo na silnici a poté ihned vpravo. Smyk byl pouze následkem nekontrolovaného počinu. Při něm se auto převrátilo na střechu, po které se smýkalo až ke svodidlům, o něž se nárazem do zadní části zastavilo. Při havárii se zranila jak pětašedesátiletá manželka řidiče, tak také jejich čtrnáctiletá vnučka. Obě byly s lehkým zraněním převezeny do prostějovské nemocnice. Zlínští policisté provedením dechové zkoušky vyloučili u řidiče požití alkoholu před jízdou. Předběžná škoda na osobním autě je asi sto tisíc korun.
Prozatím řidiče, který z nehody vyvázl bez zranění, vyšetřujeme pro přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.
nprap. Monika Kozumplíková