Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Karlovarský kraj – prosinec 2013

Silnice byla po ránu namrzlá

KARLOVY VARY – Řidič skončil s vozidlem v potoce

namraza-300x199V pondělí dne 30. 12. 2013 krátce po osmé hodině ráno, došlo k dopravní nehodě osobního automobilu značky Suzuki, kterýřídil 28 letý řidič, a to po silnici I/20 od Ostrova směrem na Jáchymov. Po projetí pravotočivé zatáčky na rovném úseku před koncem obce Horní Žďár, nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu komunikace, kdy byl povrch vozovky namrzlý. Řidič vozidlo uvedl do smyku a skončil s ním v potoce. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění.

S řidičem byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Na místě zasahovali hasiči z Karlových Varů, jelikož došlo k úniku provozních kapalin. Škoda na poškození vozidla byla předběžně odhadnuta na částku kolem 60 tisíc korun.

nprap. Zuzana Týřová, 31. 12. 2013

Dopravní nehoda

Dopravní nehodu s největší škodou řešili dopravní policisté z Karlových Varů. Řidič vozidla Lada Niva s přívěsným vozíkem jel v 11:30 hodin směrem od obce Javorná k obci Německý Chloumek. Na rovném úseku odbočoval řidič vlevo na polní cestu. Při odbočování ohrozil na ním jedoucí řidičku vozidla Audi, která ho předjížděla. Následně došlo ke střetu vozidel. Nikdo nebyl naštěstí zraněn a dechová zkouška u obou řidičů vyšla s negativním výsledkem. Škoda na vozidlech je předběžně vyčíslena na částku 260 tisíc korun. Případem se dopravní policisté nadále zabývají.

nprap. Mgr. Kateřina Böhmová, 27. prosince 2013

PREVENCE – Reflexní materiály- zvýšené bezpečí

Nehody při kterých je zraněn chodec se ze 70% stávají při snížené viditelnosti nebo v noci. Reflexní materiály bezpečnost v silničním provozu každopádně zvyšují. Zimní měsíce se vyznačují často zataženou oblohou, mlhami a celkově špatnou viditelností.

I ohleduplný řidič, který nespěchá se může dostat do situace, kdy špatně viditelnou postavu na ulici spatří až příliš pozdě a tragédii již nemůže zabránit. Za snížené viditelnosti (na vzdálenost 50 metrů) je chodec na vozovce pro řidiče příliš malý vizuální vjem. Podle dopravních expertů potřebuje řidič jedoucí rychlostí 72km/h nejméně 200 metrů – tedy 10 vteřin na to, aby si uvědomil hrozící nebezpečí a reagoval odpovídajícím způsobem.

Většině těmto kolizním mohou chodci a cyklisté, jako nejzranitelnější účastníci silničního provozu, předejít třeba jen vhodnějším oblečením. Velmi důležitá je barva oblečení chodců:

  • siluetu chodce v modrém oblečení vidí řidič na vzdálenost 18ti metrů
  • červené oblečení je vidět na 24 metrů
  • žluté oblečení je vidět na vzdálenost 37 metrů
  • bílé oblečení je vidět na nejdelší vzdálenost – 55 metrů.

Velice aktivním prvkem jsou retroreflexní materiály fungující na principu zpětného odrazu, kdy se světelné paprsky při dopadu na retroreflexní materiál odrazí zpět ke zdroji světla.

Retroreflexní materiály jsou materiály, které jsou schopny odrážet dopadající světlo až na vzdálenost 200 metrů, proto mají perspektivně velké uplatnění při zajištění bezpečnosti chodců a cyklistů v silničním provozu.

Retroreflexní materiály umožní zajistit bezpečnost dětí, seniorů i cyklistů. Snadnější viditelnost umožní našívací pásky pro výstražné oděvy, sportovní a pracovní oblečení, bundy, kalhoty, mikiny, batohy, tašky, obuv a pod.

Je možné také využít zažehlovací folie, samolepící folie určené k aplikaci na pevné podklady jako je přilby, jízdní kolo, hole, ale také vodítka a obojky pro psy, zdobící prvky batohů, brašen, lampasy pro sportovní oblečení.

Doporučujeme:

  • Používejte reflexní materiály a kombinujte je s fluorescenčními materiály – budete lépe viděni za světla i za tmy
  • Reflexní prvky umístěte ke konci rukávů, blízko ke kolenům, do úrovně pasu, na cyklistickou přilbu a jízdní kolo
  • Pořiďte dětem na oblečení, školní brašny reflexní a fluorescenční prvky

 por.PhDr.Papežová Zdeňka

Řídil pod vlivem

SOKOLOV – Řidič se policistům k pití přiznal

Dopravní policisté kontrolovali 22. 12. 2013 ve 02:45 hodin v ulici Chebská v Sokolově směrem od Dolního Rychnova řidiče osobního vozidla Škoda Felicia. Při silniční kontrole pojali policisté podezření, že je řidič pod vlivem návykové látky. Provedenou dechovou zkoušku zjistili, že je řidič pod vlivem alkoholu. Dvaačtyřicetiletý řidič nadýchal při opakovaném měření 2,51 a 2,55 promile alkoholu. Řidič se policistům k požití alkoholu před jízdou doznal. Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu.

nprap. Mgr. Kateřina Böhmová, 23. prosince 2013

Pád káceného stromu do vozovky způsobil nehodu

Dne 18. 12. 2013 v 15:00 hodin se stala dopravní nehoda na silnici I/20, ve směru od Plzně na Karlovy Vary. 36 letý řidič jel po této komunikaci s vozidlem značky Škoda Octavia, když mu náhle zprava, ze svahu kopce sjel před vozidlo kmen stromu. Došlo tak k nárazu přední části vozidla do kmene, který se tímto nárazem rozlomil. Vozidlo dále tlačilo část kmene před sebou a narazilo do kovových svodidel po levé straně silnice, které poškodilo. Řidič utrpěl lehká zranění, se kterými byl převezen do Karlovarské nemocnice k lékařskému ošetření. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 290 tisíc korun.

Karlovarští dopravní policisté nadále poslední případ šetří a zjišťují, kdo je za způsobenou škodu na vozidlech zodpovědný a komu bude prokázána vina?!?

strom-pres-silnci-1-300x199  strom-pres-silnci-2-300x199

nprap. Zuzana Týřová, 19. 12. 2013

Dopravní nehoda

SOKOLOV – Nedal přednost

Stara-Brezovska-300x225V Sokolově došlo 18. prosince v dopoledních hodinách k dopravní nehodě mezi dvěma osobními vozidly. Řidič vozidla Kia jel po ulici Stará Březovská a chtěl na křižovatce odbočit vlevo. Při odbočování však nedal přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu Peugeot a došlo ke střetu.

Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Dechová zkouška u obou řidičů vyšla s negativním výsledkem. Celková škoda na obou vozidlech je předběžně vyčíslena na částku 140 tisíc korun.

nprap. Mgr. Kateřina Böhmová, 19. prosince 2013

Řídil pod vlivem alkoholu

KARLOVY VARY – Řidič nadýchal 2,40 promile

V úterý dne 17. 12. 2013 řídil 42 letý muž v Karlových Varech po ulici Sokolovská do ulice Nákladní osobní motorové vozidlo značky Citroen. Při následné silniční kontrole mu byla policisty provedena opakovaná orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu, s pozitivním výsledkem, a to 2,40 a 2,39 promile. Řidič byl vyzván k lékařskému vyšetření spojeným s odběrem biologického materiálu, které dobrovolně podstoupil. Případ je nadále v šetření policistů.

nprap. Zuzana Týřová, 18. 12. 2013

Hromadná dopravní nehoda

KARLOVY VARY – Vlivem náledí havarovalo několik řidičů

Dnes v ranních hodinách kolem půl sedmé, došlo na silnici R/6 na 130,5 km ve směru z Karlových Varů na Sokolov (průtah městem Karlovy Vary mezi obchodními domy Tesco a Globus) k hromadné dopravní nehodě. Vlivem povětrnostních podmínek (náledí) zde havarovalo osobní vozidlo do svodidel. Na místo dopravní nehody přijeli policisté. Do stojícího služebního vozidla řádně označeného výstražným světelným zařízením i přesto narazilo další osobní vozidlo, které způsobilo řetězovou reakcí srážku dalších dvou kamionů. Nedošlo zde k žádnému zranění. Silnice je stále zcela uzavřena a policisté odklání dopravu na sjezd na Starou Roli – Chodov a na Dvory.

Upozorňujeme řidiče, aby zvýšili opatrnost a pozornost na silnicích v celém Karlovarském kraji. Již od včerejších odpoledních hodin jsme zaznamenali několik dopravních nehod, kdy vlivem náledí bouralo několik vozidel.

nprap. Zuzana Týřová, 17. 12. 2013

Dopravní nehoda

KARLOVY VARY – Řidič „osobáku“ nerespektoval dopravní značení

V úterý dne 10. 12. 2013 došlo v Karlových Varech po ulici Hroznětínská k dopravní nehodě osobního vozidla značky Volkswagen a autobusu značky Irisbus. 53 letý řidič osobního vozidla nezastavil se svým vozem na křižovatce na příkaz dopravní značky „Stůj, dej přednost v jízdě!“ v místě, odkud by měl náležitý rozhled a nedal tak přednost v jízdě přijíždějícímu autobusu po hlavní komunikaci.

Došlo tak ke střetu „osobáku“ do přední části autobusu, který se nárazem odrazil na strom u komunikace. Řidič osobního vozidla i jeho spolujezdec utrpěli lehká zranění, se kterými byli převezeni do Karlovarské nemocnice k ošetření. U obou řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na částku přesahující 100 tisíc korun.

Karlovy-Vary-Hroznetinska-2

Karlovy-Vary-Hroznetinska

nprap. Zuzana Týřová, 11. 12. 2013

Řidič se nevěnoval řízení vozidla

KARLOVY VARY – Najel na hromadu štěrku a skončil na střeše

Tasovice-300x199V pondělí 9. 12. 2013 krátce po 15:00 hodině, došlo na silnici I/6 ve směru z Karlových Varů na Prahu, u obce Tašovice k dopravní nehodě. 22 letý řidič se plně nevěnoval řízení svého vozidla značky Fiat, porazil směrovací desku a vjel na staveniště, kde najel na hromadu štěrku a převrátil se na střechu.

U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 16 tisíc korun.

nprap. Zuzana Týřová, 10. 12. 2013

Dopravní policisté měřili rychlost

KARLOVY VARY – Na Mikuláše kontrolovali policisté řidiče

Včerejšího dne se karlovarští policisté zaměřili na řidiče. V průběhu dopravně bezpečnostní akce, zaměřené zejména na dodržování rychlosti zkontrolovali necelou stovku vozidel. Při akci bylo zjištěno padesát přestupků. Ve čtyřiceti případech došlo k porušení rychlosti (sil. I/20 Tašovice rychlost 50 km/h – zjištěno 12 porušení rychlostí, ul. Chebská rychlost 50 km/h – zjištěno 9 porušení rychlostí, sil. I/6 výjezd z Karlových Varů na Prahu rychlost 50 km/h – zjištěno 14 porušení rychlostí atd.). Při akci také zjistili tři případy nepoužití bezpečnostních pásů. Dopravní policisté z Územního odboru Karlovy Vary budou i nadále v těchto dopravních akcích pokračovat.

por. Ing. Pavel Valenta, 6.12.2013

Silný boční vítr a námraza

KARLOVARSKÝ KRAJ – V průběhu noci

Policisté v průběhu noci vyjížděli v Karlovarském kraji k necelé desítce případů v souvislosti se silným větrem a namrzlými vozovkami (nehody, havárie, padlé stromy nebo převrácená dopravní značení).

Mezi dvě nejzávažnější dopravní nehody patří nehoda ze dne 6. prosince 2013, ke které došlo kolem 01:00 hodiny na rychlostní komunikaci R6 mezi osobním vozidle VW Golf a pevnou překážkou – ocelové svodidlo. Jednatřicetiletý řidič jel po uvedené komunikaci ve směru od Karlových Varů na Sokolov. Při jízdě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravně technickému stavu a povaze komunikace. Následkem toho s vozidlem dostal smyk a pravou přední částí narazil do ocelového svodidla. Škoda v tomto případě, byla předběžně odhadnuta na částku 20 tisíc korun.

K druhé dopravní nehodě došlo o hodinu později opět na rychlostní komunikaci R6. Zde šestačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla jel ve směru od Karlových Varů na Sokolov. Při jízdě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravně technickému stavu a povaze komunikace. Následkem toho s vozidlem dostal smyk, přejel vpravo na pravý okraj silnice, kde se převrátil přes střechu. V tomto případě byla škoda na vozidle předběžně odhadnuta na částku 190 tisíc korun.

Karlovarští policisté upozorňují řidiče, aby z důvodu silného bočního větru a námraz na vozovce přizpůsobili svoji jízdu těmto podmínkám a zbytečně tak neriskovali své a ani jiné životy.

Vitr-a-namraza-1-300x199 Vitr-a-namraza-300x199

por. Ing. Pavel Valenta, 6.12.2013