Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Jedno smrtelné zranění si vyžádala srážka Fabie s kamionem

Dnes chvíli po sedmé hodině ranní došlo na silnici první třídy číslo 35 mezi obcemi Konecchlumí a Úlibice k tragické dopravní nehodě.

K této pravděpodobně došlo tak, že čtyřiatřicetiletý řidič Škoda Fabia jedoucí ve směru od Hořic na Jičín přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím kamionem.
Řidič fabie, který se ve vozidle nacházel sám, byl s vážnými zraněními letecky transportován do nemocnice, kde svým zraněním podlehl. Řidič kamionu nebyl zraněn a požití alkoholu u něj vyloučila provedená dechová zkouška. Výše způsobené škody na vozidlech byla předběžně stanovena na 400 tisíc korun. Silnice byla více jak 2 hodiny zcela neprůjezdná, doprava byla odkláněna v obci Konecchlumí a Úlibice přes obec Mlázovice a Choteč. Nyní je provoz řízen kyvadlově a v době vyprošťování kamionu, který skončil na boku mimo komunikaci, bude doprava zcela uzavřena.
Příčina dopravní nehody, bližší okolnosti, míra zavinění a případná technická závada jsou předmětem dalšího šetření jičínských policistů.

nprap. Jan Čížkovský, foto HZS