Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

DBA „Řídím, piju nealko pivo“ – celorepubliková akce

Policisté se zaměřili na alkohol za volantem, zástupci pivovarů a Besipu vzorné řidiče obdarovali, kromě nealko piva dostali i reflexní pásky. 

ridim piju nealko 1Řidiči ovlivnění alkoholem nejsou na silnicích výjimkou. Přibývá i dopravních nehod, při kterých hraje roli alkohol. Jen během uplynulého víkendu odhalily policejní hlídky na Vyškovsku v rámci běžných kontrol na silnicích šest šoférů pod vlivem alkoholu či návykových látek.

Proto se i v letošním roce nejen v letních měsících, ale i v adventním období policisté na Vyškovsku zapojili do společného projektu Policie České republiky a Českého svazu pivovarů a sladoven s názvem „Řídím – piju nealko pivo“. Tentokrát akci ridim piju nealko 2navíc podpořil i Besip Jihomoravského kraje. Cílem projektu je představit a rozšířit povědomí veřejnosti o nápoji pro řidiče, který je při řízení vozidla bezpečnější náhradou alkoholického piva. Šoféři se nejen v letních měsících, ale právě i během předvánočního období mohou při silniční kontrole setkat nejenom s policisty, ale také se zástupci některých pivovarů, kteří v modrých reflexních vestách předávají řidičům, jejichž výsledek dechové zkoušky je negativní, nealkoholické pivo a alkoholtester.

ridim piju nealko 3Ve středu 10. prosince v ranních hodinách se tato preventivní akce uskutečnila na několika místech ve Vyškově. Žádný z kontrolovaných řidičů během této akce nebyl ovlivněn alkoholem. Šoféři tak byli příjemně překvapeni dárkem v podobě nealko piva i alkohol testeru. Navíc jim předal koordinátor Besipu reflexní pásku. Řidiči jsou samozřejmě i chodci a jejich zviditelnění v dopravě je zejména v tomto období velmi důležité.

Ovšem před polednem nereagoval na výzvu policistů k zastavení řidič v obci Drnovice. Prudce sešlápl plyn a začal dopravní hlídce ujíždět. Nakonec vozidlo zastavil a dal se na útěk. Policisté jej však zpacifikovali. Mladý muž měl pozitivní test na drogy, avšak následné lékařské vyšetření odmítl. Za tento přestupek mu hrozí u správního orgán pokuta do výše 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na dobu dvou let.

por. Mgr. Alice Musilová