Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Další tragická nehoda na železničním přejezdu

Dnes ráno v 08:10 hod. byla na linku 112 oznámena dopravní nehoda na železničním přejezdu mezi českobudějovickou městskou částí Kněžské Dvory a obcí Hrdějovice.
Na místo vyjely všechny složky Integrovaného záchranné sboru Jihočeského kraje. Českobudějovičtí dopravní policisté na místě zjistili, že řidič osobního automobilu Volkswagen Caddy z dosud nezjištěných příčin vjel na železniční přejezd v době, kdy tudy projížděla vlaková souprava (rychlík) od Českých Budějovic na Plzeň. Náraz do motorového vozidla byl tak silný, že ačkoli strojvedoucí okamžitě použil rychlobrzdu, vlaková souprava se zastavila po cca 150 metrech za přejezdem. V osobním vozidle utrpěl spolucestující, sedící vpředu, zranění neslučitelná se životem, řidič utrpěl těžká zranění. Ve vlakové soupravě cestovalo cca 70 – 80 cestujících, z nichž nebyl nikdo zraněn. Provoz na pozemní komunikaci mezi Českými Budějovicemi a Hrdějovicemi nebyl omezen, pouze byl zastaven provoz na železnici.
Ačkoli jihočeští policisté denně upozorňují veřejnost v rámci kampaně „ZASTAV JÍZDU SMRTI“, jedná se při 35. smrtelné dopravní nehodě o 41 oběť.
por. Bc. Milan Bajcura