Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Chodec utrpěl zranění neslučitelné se životem

Kladenští policisté z dopravního inspektorátu v podvečerních hodinách krátce před devatenáctou hodinou včerejšího dne 25. října 2016 vyjížděli k dopravní nehodě, která se stala v Kladně v ulici Milady Horákové.

Řidič jedoucí s osobním vozidlem značky VW Passat ve směru od vlakového nádraží pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla. Na rovném úseku vozovky dostalo vozidlo smyk a vjelo do protisměru, kde se střetlo se sloupkem dopravního značení a poté narazilo do chodkyně, která se v danou chvíli nacházela na přechodu pro chodce umístěném okolo firmy. Následně se vozidlo ještě střetlo s kovovým kontejnerem, který se po nárazu rozjel a poškodil nedaleko zaparkované osobní vozidlo značky Kia. Po střetu s obrubníkem a travnatým ostrůvkem se vozidlo VW Passat převrátilo na střechu a dalším nárazem značně poškodilo elektricky mechanickou závoru do firmy.

Dvaceti šesti letá chodkyně utrpěla vážná zranění neslučitelná se životem, kterým na místě dopravní nehody podlehla. Čtyřiceti šestiletý řidič byl vyzván policejní hlídkou  k dechové zkoušce a k testu na drogy, čemuž se dobrovolně podrobil a obě provedené zkoušky byly s negativním výsledkem.

Vzniklá škoda na vozidlech a okolního majetku byla vyčíslena předběžně na částku necelých 130 000,-Kč.

Příčina dopravní nehody je nadále v šetření.

nprap. Jana Šteinerová