Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Čelní náraz do stromu u Horní Břízy

V pondělí 15. června 2015 krátce po 16. hodině na silnici I/27 před odbočkou na Oboru a Horní Břízu narazilo osobní auto čelně do stromu.

Uvnitř zůstal zaklíněný řidič. Vážně zraněná spolujezdkyně se dostala z vozidla sama. V nepřímé závislosti na této nehodě se stala na místě další – u nehody zastavilo osobní auto s úmyslem pomoci, do něj narazila další dvě vozidla. I tato nehoda si vyžádala dvě zranění.

Při příjezdu jednotky z Košutky se o těžce zraněnou ženu starala ZZS a zaklíněný řidič byl připraven na vyproštění. Hasiči se rozdělili do několika skupin. Jedna skupina zabezpečila místo události a zajistila na křižovatce přistávací plochu pro vrtulník, druhá skupina vyprostila ze zdemolovaného auta zaklíněného řidiče a pomáhala ZZS při ošetření a další skupina se věnovala do příjezdu dalších sanitek s lékařem ostatním účastníkům nehody. ZZS odvezla do nemocnice tři osoby ve vážném stavu a vrtulník odletěl s těžce zraněným řidičem.
Vozidla nepřekážela silničnímu provozu, neunikly z nich žádné provozní kapaliny. Po odjezdu sanitek a odletu vrtulníku hasiči z vozovky odstranili polámané plasty a rozbité sklo a místo nehody předali k došetření Policii ČR. Silnice zůstala uzavřena i po odjezdu jednotky na základnu.
Mgr.  Pavla  Jakoubková