Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Autosedačky zachránily dětem život

Semilsko – V tomto týdnu došlo v Sytové na Semilsku k dopravní nehodě, při které seděly v autě i malé děti. Autosedačky, ve kterých seděly, je ochránily před nejhorším . . .

Zřejmě úvana a následný mikrospánek přemohl minulou neděli 38letého řidiče, který jel obcí Horní Sytová směrem na Poniklou na Semilsku, v tu nejméně vhodnou chvíli – v době, kdy seděl za volantem. Na sedadle spolujezdce seděla stejně stará žena, na zadních sedačkách dvě malé děti. Čtyřleté a ani ne roční batole. Pousnutí řidiče při projíždění pravotočivé zatáčky mělo nepříjemné následky. Auto narazilo do směrového sloupku a následně i do plotu u rodinného domu.

Poté, co svědci oznámili havárii vozu, sjeli se na místo všechny záchranné složky. Řidiče museli z auta za pomoci speciální techniky vyprostit hasiči. Ihned poté jej vrtulník transportoval do liberecké nemocnice. Jeho zranění by měla být podle předběžných informací lehká, právě tak jako zranění spolujezdkyně.

I přes hrozivě vyhlížející nehodu vyvázly obě dětí sedící vzadu naprosto bez zranění.  Osádka vozu totiž nepodcenila jejich bezpečnost a obě byly usazeny v autosedačkách. Ty je uchránily od nejhoršího. . . .

Používání autosedaček pro děti má své opodstatnění. Každý, kdo ve svém voze děti převáží, by měl k jejich přepravě přistupovat vždy zodpovědně. Již náraz v třicetikilometrové rychlosti může mít pro děti převážené bez autosedačky fatální následky.

mjr. Bc. Vlasta Suchánková