Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

Automobily versus motocykly

Během posledních květnových dnů došlo na Semilsku ke dvěma dopravním nehodám. V obou případech šlo o střety osobních vozidel a motocyklů a vyčíslená škoda byla stejná.  

V pátek v poledne jel obcí Kořenov ve směru od Harrachova osobním automobilem řidič-senior. Zde také odbočoval vlevo na vedlejší silnici mezi domy. Přitom přehlédl motorkáře jedoucího v protisměru po hlavní silnici a došlo ke střetu obou vozidel. Řidič motocyklu přitom utrpěl lehké zranění. Muž za volantem vyvázl bez újmy na zdraví. Oba řidiči se podrobili dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Celková škoda byla vyčíslena na částku 110 000 korun.

Další dopravní nehoda motocyklu a osobního vozidla se stala v sobotu odpoledne v obci Roprachtice. Řidič motocyklu jel ve směru od Poniklé na Vysoké nad Jizerou. Při projíždění pravotočivé zatáčky dostal s motorkou na mokré silnici smyk, přejel do protisměru a střetl se s protijedoucím osobním vozidlem. Muž za volantem byl ošetřen na místě, ale řidič motocyklu byl se zraněním letecky transportován do liberecké nemocnice. Šetřením vyšlo najevo, že motocykl měl propadlou technickou prohlídku a sjeté zadní kolo. Celková škoda byla stanovena také na 110 000 korun.

por. Petr Kmínek DiS.