Aktuálně
Šest řidičů mělo pozitivní test (Leden 24, 2017 9:55 pm)
Řidiči přezujte na zimní pneumatiky (Říjen 31, 2016 9:46 pm)
Řidičák na motorku (Září 6, 2016 11:02 pm)
XI.Memoriál Františka Proseckého sen. (Červenec 26, 2016 6:45 pm)

18letý cizinec se s Mitsubishi kutálel ze srázu

V sobotu 7. listopadu 2015 kolem šesté hodiny večer vyjížděli dopravní policisté k nehodě, která se stala na silnici I. třídy č. 13 na Frýdlantsku.

Mezi Frýdlantem a Albrechticemi havaroval s osobním vozidlem Mitsubishi 18letý řidič cizí státní příslušnosti, kdy společně s ním cestovaly ve vozidle další čtyři osoby – dvě dívky a mladík, všechny ve věku 18 let. Řidič jel ve směru od Frýdlantu a ve chvíli, kdy najížděl do ostré levotočivé zatáčky, nepřizpůsobil rychlost vozidla  a na mokré vozovce dostal smyk. Následně vyjel vpravo mimo silnici, kde pokračoval z prudkého srázu. Přitom se přetočil přes střechu a zůstal stát na louce v konečné poloze na kolech.

Při nehodě utrpěl řidič naštěstí jen lehké zranění, se kterým jej z místa nehody převezlo vozidlo zdravotnické záchranné služby na ošetření do Krajské nemocnice Liberec. Spolucestující z vozidla utrpěli rovněž lehká zranění, kdy jednu dívku převezla sanita do Krajské nemocnice v Liberci. Zbylá osádka skončila ve frýdlantské nemocnici. Vzhledem ke zranění řidiče nemohli policisté provést na místě orientační dechovou zkoušku na alkohol, vyžádali si proto cestou operačního střediska provedení odborného lékařského vyšetření spojeného s odběrem žilní krve v nemocnici.

Na vozidle vznikla předběžná škoda 80 tisíc korun. Policisté havarované vozidlo na místě zajistili pro účely dalšího ohledání, aby mohli zjistit, zda za příčinou dopravní nehody nestála technická závada na vozidle. Nehodou se i nadále zabývají dopravní policisté.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová